Inspiratie

Klimaat Jamaica

Een winter kent Jamaica niet. De gemiddelde jaartemperatuur langs de kust bedraagt zo’n 27 tot 32 graden Celsius. Overdag waait een koel briesje vanuit zee, ’s nachts koelt het af door een bries vanuit de bergen. De koelste maanden zijn april en november. Per jaar valt er gemiddeld 198 cm neerslag. De meeste regen valt in mei/juni en in september/oktober. Het hoogseizoen is van half december tot half maart.

Jamaica ligt in een gebied waar orkanen en tropische stormen voor kunnen komen. Het orkaanseizoen loopt vanaf juni tot en met november. De grootste kans hierop valt in de maanden september en oktober. Jamaica heeft het geluk dat de orkanen dié langs komen vaak al minder krachtig zijn, omdat ze op hun route eerst andere eilanden zijn tegengekomen. Orkanen verliezen meestal veel kracht door het razen over land en de afstand van een land naar Jamaica is te klein om weer veel snelheid toe te kunnen nemen.

Voor actuele informatie over orkanen en tropische stormen in het Caribische gebied, surf naar het National Hurricane Center.

 

Gemeten in Montego BayMin.Max.GemiddeldZonne-uren per dagDagen met enige regen
Januari22272688
Februari22282695
Maart23292695
April23302796
Mei23302787
Juni24312887
Juli25312898
Augustus25312887
September243128811
Oktober243028711
November23292777
December222826710

 

Meer informatie trouwen in Jamaica